Кубак Рэспублікі Беларусь па баскетболе

Submitted by ias on аўт, 29/12/2020 - 10:27

26-27 снежня ў магілёўскім спарткомплексе “Алімпіец” адбыўся 24-ы розыгрыш Кубка Рэспублікі Беларусь па баскетболе сярод мужчынскіх каманд, у якім удзельнічалі чатыры мацнейшыя зборныя краіны.

У паўфінале дзейсныя ўладальнікі Кубка і чэмпіёны Беларусі “Цмокi-Мінск” разграмілі баскетбалістаў “Гродна-93”.

У вырашальным паядынку з першых хвілін і да фінальнага свістка ігракі трымалі фанатаў у напружанні і радавалі захапляльнай гульнёй, на працягу якой пастаянна мяняўся лідар. Толькі ў авертайме больш дасведчаным мінскім «Цмокам» атрымалася перамагчы гаспадароў турніру, баскетбалістаў магілёўскага «Барысфена» і стаць уладальнікам галоўнага трафея – Кубка Беларусі.

Бронзу заваяваў віцебскі «Рубон», які нечакана абыграў у паядынку за трэцяе месца “Гродна-93”.

У складзе пераможцаў уладальнікам Кубка Рэспублікі Беларусь стаў студэнт 3 курса факультэта фізічнай культуры нашага ўніверсітэта, майстар спорту міжнароднага класа Андрэй Рагозенка.

Віншуем Андрэя з паспяховым выступленнем і жадаем далейшых перамог на рэспубліканскіх і міжнародных спаборніцтвах!